עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

פוסט 1

13/11/2017 18:47
lotem

 1. קיימים חילוקי דעות רבים בין עובד למעסיק בנוגע לשייכות המידע הנמצא בלינקדאין של עובד לארגון. אני נוטה להסכים עם רוב הטיעונים ולכן מצב זה הוא מאוד רגיש ואינו חד משמעי. לטענת המעסיקים, המידע בלינקדאין של עובד בחברה שייך לחברה ולא לעובד באופן אישי. מבחינתם, כאשר עובד עוזב את החברה עליו להשאיר את חשבון הלינקדאין שלו בחברה ולא לקחת אותו איתו כיוון שהמידע הקיים בו שייך לחברה, והוא יכול להיות אף רגיש במצב בו יעבוד בחברה מתחרה.

כמו כן, לטענת המעסיקים ביצוע הקשרים שעשה העובד בלינקדאין היו במהלך שעות עבודתו תחת הארגון ובשכר בהתאם ולכן אין זה הולם שישתמש במידע זה מחוץ לחברה. ייתכן והרבה מקשריו של העובד נעשו בעקבות כך שהיה עובד החברה ולכן אין זה הגיוני שישתמש בקשרים אלו כאשר אינו עובד החברה.

טיעון נוסף של המעסיקים היה בנוגע לתשלום ללינקדאין מקציב החברה עבור שירותים שאינם כלולים בחשבון החינמי ועל כן אין זה ראוי להשתמש בחשבון אשר מומן על ידי הארגון, מחוצה לו.

מנגד, עומד המעסיק וטענותיו מנוגדות לטענות המעסיק בנוגע לשייכות חשבון הלינקדאין שלו לארגון לאחר עזיבתו. לטענתו, אנשי הקשר הקיימים בחשבונו התחברו אליו מתוקף היותו מי שהוא ולא עקב עבודתו בחברה. כמובן שבחשבונו קיימים קשרים אישיים שאין להם כל קשר לחברה בה הוא עובד. טיעון נוסף הוא על כך שהמון קשרים נעשו מחוץ לשעות העבודה.

עמדתי בנושא היא שיש ליצור חשבון עסקי נפרד לחשבון הפרטי כאשר אתה משתמש בו עבור החברה בה אתה עובד. כך ניתן יהיה למנוע מצבים לא נעימים אלו ולהימנע מחילוקי דעות.

2. הכלים בהם אהיה מעוניינת להשתמש:EVERNOTE  לצורך שמירת מאמרים עבור פרויקט הגמר בעת מציאתם באינטרנט. היתרון בכלי זה הינו שמירה קלה ישירות מדפי אינטרנט. ארגון רשימות במחברות לפי נושא, מאפשר תיוג רשימות ושיתוף מחברות (אוכל לשתף עם שותפתי לפרויקט את המאמרים שמצאתי). הכול נשמר באופן אוטומטי ללא שמירה. ניתן לערוך מאמרים (לחתוך, למרקר וכדומה). LINKEDIN לצורך מציאת עבודה. היתרון בכלי זה הינו בכך שפרופיל הלינקדאין משמש כקורות חיים, כמו כן ניתן ליצור המון קשרים עם מגייסים ובכך לקבל סיוע בתהליך חיפוש עבודה.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: